Dopravní šikana

6. ledna 2010 v 20:27 | Márty |  Blogy
Nejsem zarytý automobilista. Nemám rád závody formulí ani motorek, vůně benzínu je pro mě smrad a na nákup jdu raději pěšky, než autem. Přesto mám poslední dobou pocit, že jsou zejména pražští řidiči šikanováni.

Alkohol za volantem
Nejprve začnu tím, co neplatí jen pro Prahu. Nulová tolerance alkoholu v krvi v ČR. Policie přišla s novinkou. Bude u každého řidiče kontrolovat hladinu alkoholu v krvi. Každý je podezřelý. Co takhle pro jistotu sejmout i otisky prstů? Co když dotyčný vykradl vedle v obci trafiku?
Druhým nesmyslem je pak ona "nula". V některých příadech stačí požít lék, sníst čokoládovou tyčinku nebo použít ústní vodu a hle, už nadýcháte! A rázem máte problém. Kdo vám nahradí čas, až prokážete svou nevinu na krevním rozboru?
Pak je tu druhá skupina. Ti co opravdu alkohol požili. Malé pivo k pečené kachně na oběd, sklenka vínka u souseda, či jen trocha zbytkového alkoholu z předešlého dne. Mohu vás ujistit, že mé více než 100 kilové tělo malé pivo neregistruje.
Koukněme se k sousedům. Pokud v létě vyjedu na dovolenou, mohu mít v Rakousku 0,4 promile, v Německu, Itálii, Slovinsku či Chorvatsku pak 0,5 promile. Policie tak nepořádá hon na čarodejnice, tedy na ty, kdo reálně pod vlivem nejsou a má tak možnost chytat opravdové opilce.

Parkovací zóny
Nyní už jsem v Praze. Ač Pražák, nemám možnost v mnoha částech Prahy zaparkovat. Jsou zde vyhrazené zóny. Mnohde jsou poloprázdné, ale parkovat není možné i kdybych si to chtěl zaplatit. Proč jako obyvatel Prahy nemám možnost kdekoli ve svém městě zaparkovat? Bez urážky, ale proč neomezit tímto způsobem jen mimopražské řidiče? A zase zajdu pro příklad k sousedům - např. ve Vídni je možné o víkendu parkovat kdekoli. Může se tak jezdit na návštěvu, jednoduší to má i turista...

50 km/h
Od nového roku se na několika místech snižuje rychlost. Přestože se jedná o široké výpadovky, budeme se zde ploužit. A důvod? Prý hluk. Zajímalo by mě, jaký dopad toto opatření bude mít. Dle mého názoru jde opět o Kocourkov. Pokud si koupím drahý elektromobil (už se začínají první objevovat), bude spíš potíž, aby můj vůz někdo slyšel - jak jsem nedávno četl, je tichý elektromobil pro okolí nebezpečný a tak se pro něj hledá umělý "hluk". Ale elektromobil je stále ještě jen budoucnost, zůstaňme v přítomnosti. Naše silnice brázdí mraky upravených (vytuněných) vraků, oblíbených zvláště mládeží, které nadělají hluku víc, než deset jiných aut dohromady. Proč policie nechce vyhnat ze silnic tyto hlučné krámy? Totéž platí pro staré náklaďáky, bublající motorky apod. Vzpomínám na jednu hodně starou reklamu: "Mazda, auto které neslyšíte".

Určitě vás napadají i další příklady, tak sem s nimi!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama