Vánoční trhy v sousedních zemích - 2009

9. října 2009 v 12:36 | Márty |  Zápisky z cest
Zde naleznete tipy na jednodenní či víkendový výlet za neopakovatelnou vánoční atmosférou vybraných měst okolních zemí (Německo, Rakousko, Slovensko). Vzdálenost je měřena z Prahy.

Vídeň (299 km)
Nejpestřejší paletu vánočních trhů nabízí Vídeň.
Každý z těchto trhů má své specifické zaměření (starovídeňský, umělecký). V ulicích se line vůně kandovaného ovoce, perníčků, vánočního punče nebo pečených kaštanů.

Od 22. listopadu do 26. prosince (9-21) začíná nejznámější a největší vánoční trh na náměstí před radnicí. Ježíšek zde osobně čte od čtvrtka do neděle odpoledne dětem pohádky a inkasuje vánoční psaníčka. Před radnicí jsou pro děti připravené i další atrakce, jako je jízda na poníkovi, vláčkem nebo pekařská dílna. Nezapomenutelný byl malinový punč s kousky ovoce!

Půvabný, ale turisticky vytížený je trh před zámkem Schönbrunn. I ten začíná 22. listopadu a končí 26. prosince. Koupíte zde ozdoby na stromeček, vyřezávané a malované betlémy a další výrobky. V zámeckém parku lze navštívit ZOO, která patří do TOP 10 světových ZOO (viz odkaz).

Norimberk (282 km)
Největší německý vánoční trh začíná 27. listopadu a končí 24. prosince (denně 10-21). V pátek před 1. adventní nedělí ho otevírá okřídlený anděl. Na hlavní náměstí se vejde téměř 200 stánků, o jejichž design se soutěží. Nabízejí výlučně vánoční sortiment. Ochutnejte bavorské vánoční zázvorové pečivo!

Passau (221 km)
Naproti nádherné pasovské katedrále sv. Štěpána se rozkládá historický Christkindlmarkt. Několik desítek stánků nabízí vánoční zboží včetně typicky německého občerstvení - bratwurst. Aby návštěvníci cestu na trh nalezli snáze, ukazují jeho směrem tradiční i moderní jesličky.

Berlín (364 km)
Za jedno euro se můžete zúčastnit vánočních trhů na krásném a rozlehlém berlínském Gendarmenmarktu. Trh kombinuje klasické stánky se sortimentem tradičního občerstvení (grilované klobásy, pečené kaštany, zázvorové perníčky) s obřími stany, ve kterých můžete zhlédnout ukázky tradičního řemesla. Jarmak ve stylu biedermeiera se rozkládá naproti zámku Charlottenburg.

Regensburg (254 km)
Ze dvou vánočních trhů si může vybrat návštěvník bavorského Regensburgu. Lukréciin trh na Starém městě je starší, ale na Vánoční trh na náměstí Neupfarrplatz zase každou středu ve dvě hodiny jezdí Mikuláš s pytlem sladkostí. Oba trhy končí den před Štědrým dnem.

Dresden (160 km)
Začínají 26. listopadu a končí 24. prosince. Drážďany jsou nádherným historickým městem v Sasku. Mohou se pochlubit nesčetným počtem krásných historických památek. Díky tomu jsou i vánoční trhy v tomto městě nezapomenutelné. Typické pro trhy je čtrnáctimetrová vánoční pyramida a bohatě zdobená vánoční jedle.

Bratislava (337 km)
Především kvůli tradičnímu jídlu jezdí návštěvníci na vánoční trhy do Bratislavy. Ze 107 stánků na Hlavním a Františkánském náměstí je 41 gastronomických. Cikánská pečeně, zelňačka, klobásy, pečená husa, husí a zelné lokše, ale i punč, víno a grog. Maso a ryby se budou grilovat a péct přímo na místě. Jako dezert si předvánoční Bratislava připravila medovníky, oplatky nebo speciální medovinu. Zakázán je prodej tvrdého alkoholu i piva! Vánoční trhy končí 23. prosince.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama