Za nákupy do Drážďan

20. června 2009 v 15:06 | Márty |  Zápisky z cest
Drážďany jsou asi nejsnáze dosažitelným větším městem Německa. Od Prahy jsou vzdáleny cca 150 kilometrů, které díky dálnici zvládnete svižnou jízdou za 1:50h. Proto mnoho Čechů míří za nákupy právě tam.

Nejvýhodněji nakoupíte během letních a zimních výprodejů. Ty začínají tradičně poslední pondělí v lednu, respektive červenci a trvají cca 10 dní. V neděli je až na vyjímky v obchodech po celý rok zavřeno!

Prager Strasse
Nákupní třída v centru města. Jsou zde desítky menších i větších obchodů, včetně oblíbeného obchodního domu Karstadt. Také je zde poměrně nový, velký nákupní dům Centrum Galerie, kde lze i dobře zaparkovat (v roce 2011 jen za 3.5 eura na den).

Staré město - Altstadt
V historickém centru města dobře nakoupíte v Altmarkt Galerii, která leží v rohu velkého náměstí Altmarkt (v roce 2011 byla výrazně rozšířena). Na tomto náměstí je v předvánočním období velký vánoční trh, který rozhodně stojí za návštěvu.

Nové město - Neustadt
Na druhém břehu Labe, severně od Altstadtu, naleznete Neustadt. Nejvíce obchodů je v okolí ulic Hauptstrasse a Königstrasse. Zvláště na Königstrasse je řada exkluzivních butiků a nejlepších restaurací ve městě. Tato oblast se označuje jako "Barokní čtvrť", neboli Barockvierte.

Elbepark
Na severozápadním okraji města se nalézá velký nákupní komplex Elbepark. Jezdí sem tramvaj 9 a 13, ale nejlépe se sem dostanete autem po E55 (sjezd na Neustadt). Nákupní centrum leží napravo od dálnice a je zde 4500 bezplatných míst k parkování. Součástí nákupního centra je i obchod IKEA.

Kaufpark
Na jihovýchod od Drážďan, nedaleko Lockwitz, leží nákupní centrum Kaufpark. Pro Čechy je poloha tohoto nákupního centra nejvýhodnější. Naleznete zde několik desítek obchodů (např. H&M, Media Markt, Sconto, atd.).

Kappler nábytek
Obchod s velkým výběrem kvalitního nábytku můžete navštívit po cestě do Drážďan. Nejlépe se k němu dostanete, když sjedete na druhém dálničním sjezdu od české hranice (Bahretal). Obchod se jmenuje se Kappler. Jejich internetová prezentace je kompletně v českém jazyce!

Další nákupní možnosti
Prosím o vaše tipy, kde lze v Drážďanech a okolí dobře nakoupit...
Aktualizováno 09/2011
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Josef Josef | E-mail | 7. prosince 2011 v 9:21 | Reagovat

Ahoj,
doporučuju určitě Chemnitz. Nachází se asi 50 km od Chomutova a cesta z Prahy trvá 2 hodiny. Nejede se po dálnici, ale přesto se nejede přes tolik vesnic. U nás jen přes 2 a v D asi přes 5.
Na severu těsně u dálnice se nachází Sachsenzentrum a ve městě např. Altmarktgalerie a trochu dražší Galeria Kaufhof

2 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 27. února 2015 v 9:42 | Reagovat

Já jsem byla v Drážďanech asi třikrát a jednou z toho to byly eurovíkendy. Parádně jsme si je užili. Když má člověk tipy, co tam dělat http://www.euvikend.cz/

3 gaarder gaarder | Web | 9. září 2016 v 8:06 | Reagovat

půjčky do výplaty ihned plzeň :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama