Jak jsme kupovali spotřebiče do kuchyně I.

10. prosince 2007 v 10:03 | Márty |  Z mého života
Pomalu se blíží termín stěhování do našeho nového bytu. Ruku v ruce s tím jde i veškeré zařizování. Truhlář již začal s výrobou kuchyně, na nás byl výběr vestavných spotřebičů.
Jako první krok jsem už během léta v prodejnách elektro nasbíral katalogy běžných výrobců jako Baumatic, Whirlpool, Mora, či Elektrolux. A začal jsem se probírat veškerými technickými parametry. Dalším pomocníkem mi bylo diskusní fórum na serveru Living. Pomocí přehledných tabulek na e-shopu Bílé zboží jsem vyškrtával spotřebiče, kterým něco důležitého chybělo s ohledem na rozumnou cenu. Brzy jsem již měl jasno. Varná deska od Fagoru, trouba a myčka Elektrolux, mikrovlnka Mora a digestoř Fagor.
Na podzim jsem s manželkou vyrazil do Letňan na veletrh Tendence. Nejvíce času jsme byli na stánku společnosti Fagor. A pak jsem se zastavil i u Siemensu. Tam mě nadchla nádherná kolekce spotřebičů, bohužel s vyšší cenou… Ale červíček zahlodal. Nadále se výběr neměnil. Pak přišel na iDnes článek radící s nákupem myčky. Do diskuse k článku jsem napsal dotaz, kdo poradí s výběrem ideální myčky dle mých požadavků. A pak kdosi poradil německé e-shopy. Myčka AEG 88080 i-m, která v ČR stojí cca 36000 je u našich sousedů k mání za 520 euro (necelých 15000). Ten obrovský rozdíl mě zarazil. Začal jsem pátrat. Objevil jsem server www.idealo.de, kde lze najít porovnání cen výrobku na všech internetových obchodech v Německu.
A pak jsem zkusil zadat výrobky Siemens. Výsledky byly úžasné! Porovnejte sami: námi vybraná myčka, indukční varná deska a trouba vyšla dle katalogu Siemens (který jsem měl z Tendence) na 117000 Kč. Když jsem stejné zboží vyhledal na českých e-shopech, stálo 85000 Kč. V německé INNOVA24 za 2003 euro, neboli pouhých 54000 Kč. (Euro jsem kupoval za 27, později jen za 26.50 Kč.) V té chvíli bylo jasno. Po menším boji s německým jazykem jsme se zaregistrovali a provedli objednávku. O pár dní později jsem zašel do firemní prodejny MORA v Praze okouknout vybranou mikrovlnku. Na fotce hezká, v reálu úděsné provedení, neochota prodavačů. Znovu jsem otevřel stránky Innova24 a i mikrovlnka byla Siemens. Jen škoda, že jsem musel znovu platit manipulační poplatek 20 euro (ke každé objednávce - výhodně objednat vše naráz za jeden poplatek).
U obou objednávek jsme zvolili osobní odběr v sídle firmy v Klosterfelde s platbou hotově. Poté, co bylo všechno zboží skladem (objednávku lze online sledovat na Mein Innova) jsme nasedli do našeho Fordu Mondeo kombi (zvažoval jsem výpůjčku dodávky) vybaveného GPS navigací a jeli jsme pro zboží. Centrála byla cca 20km severně od Berlína, z Prahy něco přes 5 hodin jízdy. Na místě jsme byli v pátek cca v 16:00. Bylo to velké, ale liduprázdné logistické centrum. Naštěstí jsme narazili na nějakou paní, která nám poradila a pomohla. V centrále není pokladna a hotové peníze za zboží neberou. Museli jsme zpět do jedné z filiálek v Berlíně zaplatit fakturu a pak se s ní vrátit zpět pro zboží. Filiálky jsou něco jako prodejna Datartu, nebo Electroworldu. Příště dáme odběr přímo v některé z filiálek - jsou blíže a není problém s placením. A nemít GPS, asi by jsme bloudili... Po návratu do areálu firmy nám ze skladu (klasické rampy pro nakládku do kamionů) po cca 20 minutách přivezli paletu s krabicemi. Povedlo se nám vše do auta naskládat takřka milimetrově. Ufff, hrozně jsem si oddechl!!! Pak už jen další únavná jízda zpět.
Ale spotřebiče jsou doma!!! Už jsme rozbalili mikrovlnku a má i gril, který není v popisu!!! Super inovace! Nyní jsme objednali další tři spotřebiče v německém Zarsenu. O nákupu v Zarsenu, vybalení a zprovoznění spotřebičů se dočtete příště...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | E-mail | 31. května 2008 v 13:53 | Reagovat

Chci se dotázat jestli jste uvažovali o spotřebičích SMEG mám je doma a třeba v myčkách jsou nejlepším výrobcem. Co se týče designu, technologie a kvality je to určitě výborná volba.

2 Vratislav Vratislav | E-mail | 2. května 2010 v 0:27 | Reagovat

Takovou zkušenost mám s koupí hodinek. Chtěl jsem tytanové se safírovým sklem, vodotěsné, strojem ecodriver, aby se mi líbily. Tomu vzhovovalz jedině Citizen Promaster Marinaut Titanium Eco-Drive BM1290-54L. U nás stály 7890,- v německu stály i s poštovným 170 euro.

3 Ty2 Ty2 | 30. srpna 2010 v 13:59 | Reagovat

Titanium Eco-Drive BM1290-54L? Když už, tak bych šel spíš do Titanium Eco-Drive BM1256-54T, i když pásek mají zase lepší Titanium Eco-Drive BL1080-3E...

4 Tarik Tarik | 15. června 2017 v 10:52 | Reagovat

Nejrůznější kuchyňské sptřebiče si můžee výhodně pořídit na tomto webu:

https://www.pocitace-notebooky.cz/129-domaci-spotrebice-elektro

5 Unior Unior | 19. září 2017 v 10:43 | Reagovat

Velice spolehlivé inteligentní zásuvky, které učiní vaši domácnost efektivnější:

https://www.geeklink.cz/Zasuvky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama