Jaké bylo Bibione 2007?

13. září 2007 v 12:45 | Márty |  Zápisky z cest
Letos jsme vyrazili už o týden dříve (od 25.8. do 1.9.). Jedno z dětí, které jeli s námi, čekala od září 1. třída a to se rozhodně nemůže zameškat!
Cesta
Tradičně jsme vyjeli o půlnoci, v první sobotní minutu. Trasa vedla přes Tábor, České Budějovice, Dolní Dvořiště / Wullowitz, Linec, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Latisana až do Bibione. Celkem cca 770km jízdy převážně po dálnicích. Dá se to ujet i za 7-8h, ale nesmíte chytit STAU (dopravní zácpa), nebo mít strach z pokuty při jízdě 170km/h po kvalitní rakouské dálnici. Nás bohužel při cestě tam STAU zastihla a to celkem tvrdě. K moři na poslední týden prázdnin mířilo mnoho Němců, Rakušanů, či Čechů. Oprava dálnice v oblasti nedaleko tauernského tunelu znamenala 20 km za 4 hodiny. Další zácpa pak byla při průjezdu Udine a poslední cca 20km před Bibione. A tak nám cesta trvala cca 14-15h. Ostatní, kdo vyjeli o kousek dříve, čekali jen cca 2 hodiny a byli v Bibione mnohem dříve... Poučení pro příště - vyrazit už kolem 22h z Prahy.
Na místě
Po příjezdu do Bibione jsme si vyzvedli klíče od apartmánu v International Residence. Na poslední srpnový týden už byly volné jen ty typu CT a jeden velký. Naše parta tak měla celkem čtyři cétéčka (typ CT) a jeden AG/R - velký apartmán se zahrádkou. Na poslední chvíli se rozhodl jet Marian s přítelkyní Kamilou a její 14-letou dcerou Katkou. Ti už byli ubytovaní v jiném apartmánovém domě cca 100m daleko.
K moři to je od International Residence cca 400m pěšky, do discontu asi 100m, na hlavní korzo (kde jsou spousty obchodů, restaurací, atd.) tak 250m.
Všechny velké apartmány prošly (A + D) prošli před sezónou rekonstrukcí a nyní jsou zcela luxusně zařízeny - moderní nábytek, mikrovlnka, kávovar, atd. (viz foto na konci článku).
Opět se vylepšilo zázemí pro ubytované hosty. K dispozici a hlavně ZDARMA jsou pro ubytované kola. Je jich dost a některá mají i sedadlo pro malé dítě. Využili jsme je k vyjížďce na nedaleký maják (il Faro). Ve volně přístupné společenské místnosti je velká TV, dva stoly na ping pong a fotbálek. U bazénu je dostatek lehátek a slunečníků. Připomínám, že bazény jsou v komplexu dva - jeden mělký pro děti, druhý pro dospělé. Posledním vylepšením jsou elektronická vrata pro vstup a vjezd do areálu. Jinak parkování je samozřejmě přímo u apartmánu v oploceném areálu.
Co jsme dělali
Během týdne jsme se nenudili. Užili jsme si dva tradiční výlety: Benátky (už asi podesáté) a podruhé aquapark v cca 5km vzdáleném Lignanu. Oba tyto výlety jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Zvláště v aquaparku je pro děti a dospělé spousta atrakcí a my jsme tu skvěle ztrávili celý jeden den. Jen doporučuji s sebou vzít svačinu. Nejen děti si pak v Benátkách užijí jízdu lodí po Grand Canalu, či krmení holubů na nám. San Marco, nádhernou architekturu, gondoly...
Z dalších aktivit, kterým jsme se věnovali to byl beach volejbal, pro který jsou na pláži výborné podmínky. Je tu hodně připravených hřišť (sítě, lajny) volně k dispozici. Stejně tak je možné zahrát si v písku i fotbálek (opět pěkná hřiště), nebo petang (kdekoliv na pláži). Koupání v moři je pohodové, je tu čistá písečná pláž, s velmi pozvolným přístupem do vody - ještě po 30 metrech je voda do pasu. Nejlepší koupání bylo v den, kdy byla bouřka. Přišly velké vlny a to byl zážitek. A samozřejmě se se koupali i v bazénu.
Večer jsme se tradičně sešli na zahrádce velkého apartmánu. Seděli jsme dlouho do noci a popíjeli místní víno nebo dovezené pivo, hráli Mafiány, Bang!, hádali filmy podle pantomimy, povídalo se... (zatímco děti spali hlídány baby-sitterama).
Občas jsme i společně vařili večeři. Už v Praze se domluvilo mezi 3 rodinami, že každá jednou uvaří pro ostatní. My jsme vezli naložené maso a chutnalo. Vařit se dá v apartmánu bez potíží, je tu k dispozici vše potřebné. Nádobí, hrnce, lednice, sporák, atd. Jediné co nám chybělo byla škrabka na brambory. Z domova jsme si vzali jen svou kvalitní pánev a velké sklenice.
V nedaleké discontu D´Piú navíc koupíte naprosto vše. Od potravin po drogerii a jiné běžně potřebné věci. A to za velmi dobré ceny. Když to srovnám s penzionem v Liptovském Mikuláši, kde jsme za snídani platili 150Sk/osoba, tak tady byla za 5 euro snídaně pro oba a mnohem chutnější. Křupavé houstičky, nejlepší "prošůto krůdo", ovocný džus s vysokým podílem ovoce. Ani šunka prosciutto di Praga, nebo mortadela neměly chybu. Tu jsem udělal já nákupem a dovezením salámů a sýrů do Itálie. Vše jsem také vezl pak zpátky...
Když jsem například vařil Penne All Amatriciana, koupil jsem v discontu ideálně nakrájenou pančetu (anglická slanina), konzervu loupaných rajčat, cibuli a špagety a za malou chvíli byly 4 porce výborného a velmi levného jídla.
Dvakrát jsme zašli do restaurace na pizzu / těstoviny / kuře / slávky, atd.. Vždy příjemná obsluha, dobré jídlo, slušné ceny. Poprvé to byla každý den nabitá pizzeria Apollo nedaleko rezidence (přímo před apartmánovým domem, kde byl ubytován Marian), podruhé pizzeria na hlavním korzu. Občas jsme si cestou od moře kupovali pizza cuts (díly), nebo zmrzlinu jen tak do ruky.
Jediné, co mi zatím v Bibione chybí je česká TV. Na pokoji byla TV se satelitními programy, ale převážně italskými a německými. A internet byl asi 200m daleko za 3euro na hodinu.
To mi připomnělo zabíjení červů. Tak kde měli PC s internetem měli i hernu se zábavnými automaty. Různé blbiny či moderní počítačové hry na automatech. A nejvíc se zalíbilo zabíjení červů. To je automat, který má desku s dírama ze kterých lezou hlavy červů. Je tam k tomu gumová palice a tou je musíš zatloukat. Docela prča! Myslím že Marian měl rekord 92 červů, hráli i děti. Pokud se pamatuji, za 10 euro bylo asi 28 žetonů použitelných do všech automatů.
Kdo rádi sportujete a zvláště jezdíte na inline bruslích, nebo na kole, mám pro vás dobrou zprávu. Spolu s Danou jsme na bruslích jeli po perfektní stezce odhadem 8 km přes celé Bibione až k přístavu a zpět. Je to oddělená značená cyklostezka s kvalitním asfaltem, takže brusle s sebou! Stezka vede mimo jiné kolem Lunaparku v Bibione. Do tohoto Lunaparku jsme jeden večer také zašli, ale já moc fanda do těch hrůz, které s vámi různě točí opravdu nejsem. Pro děti ale doporučuji, užijí si tu na maximum!
A ještě náklady:
Apartmán typu CT na poslední srpnový týden 7630 Kč (255 euro + poplatky)
* Apartmán typu AG/R na poslední srpnový týden 515 euro + poplatky
Palivo na 1600km (pro nás 2600Kč)
Rakouská dálniční známka na 10 dní 230 Kč (ÚAMK)
Tauernský tunel 2*280 Kč (2*9.5 euro)
Mýto na italské dálnici (nepamatuji, ale tak 5 euro?)
Útrata tam cca 100 euro pro dva
Orientační ceny:
Nafta stála v Rakousku stejně jako v ČR, v Itálii cca 1.15 euro. Aktuální ceny na webu ÚAMK.
Vstup do aquaparku pro dospělého na celý den 16 euro (s vytisknutým voucherem z webu), parking v Benátkách 15-20 euro.
Jídlo v restauraci 6-12 euro, kopeček zmrzliny 0,7-0,9 euro (jeden kopeček je pořádná porce zmrzliny, dva bych ani nesnědl), pizza cut 1,5-2 euro (díl z XXL pizzy, skoro stačil k obědu). Ceny potravin v diskontu jsou stejné jako v ČR. O málo dražší ale výrazně kvalitnější jsou lahůdky a pečivo. S sebou se vyplatí vézt jen kávu, čaj, olej, koření, cukr, sůl - to co se prodává ve velkém balení a spotřebuje se jen málo. Velmi levné jsou těstoviny (např. špenátové tagliatele cca 15 Kč), extra panenský olivový olej, vína, atd.
Shrnutí
Když vezmu v potaz širokou nabídku německých CK do všech letovisk po celém světě za ceny nižší než u českých CK, pak je dostatečnou známkou kvality fakt, že je Bibione plně německy mluvících turistů. Letošní rok jsem s manželkou vynechal cestování do exotických zemí a krom Bibione trávil dovolenou jen na Slovensku (Liptovský Mikuláš) a v Chorvatsku (Pula). A obě tyto země mají hodně společného. Krásnou přírodu (Tatry vs. Jadran), hodně českých turistů, rostoucí ceny, malou ochotu lidí, zaostalost v doplňkových službách pro turisty. Sází se na to, že turista prostě tak jako tak přijede. Já to ale dlouho nebudu. Raději si užiju komfortní dovolenou na místě, kde to sice už znám, ale kde vím, že vše bude na velmi dobré úrovni. Ať žije Bibione 2008!
Foto z velkého apartmánu typu AG/R
A na závěr...
Prosím o Vaše komentáře týkající se Bibione, Vaše zkušenosti odsud, či tipy na pěkná evropská letoviska dosažitelná za rozumných finančních podmínek.
Když jsem nedávno četl jakousi anketu lidí, kam rádi jezdí na dovolenou, vyhrálo v Evropě Řecko (byl jsem tam jednou jako dítě a pamatuji výborné gyrosy), líbí se i Portugalsko.
Ze světa si nejlépe vedlo Thajsko (což můžu osobně potvrdit, pár dní na ostrůvky Phi Phi dlouho nezapomenu) před exotickými destinacemi typu Karibik (tam to bylo taky super), Keňa, Mauricius, či Maledivy.
Jaké je letos hodně oblíbené Bulharsko? Co již Čechy objevený Egypt, nebo Tunisko? Jaká je dovolená ve Španělsku? A další...
Pište...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (115)
Zobrazit starší komentáře

101 Olga walterová Olga walterová | E-mail | 26. června 2010 v 0:24 | Reagovat

Napište mima já vám povím,co a jak v Bibi.,OW

102 mili mili | E-mail | 25. září 2011 v 15:12 | Reagovat

[42]:   Ahojky já znám Rudyho velice dobře..pokud chceš napiš na můj email...pa Mili

103 personal loans personal loans | E-mail | Web | 8. listopadu 2011 v 18:52 | Reagovat

If you are willing to buy real estate, you will have to get the credit loans. Furthermore, my brother usually uses a auto loan, which is really rapid.

104 Joy Hendry Joy Hendry | E-mail | Web | 1. března 2012 v 0:13 | Reagovat

Tento příspěvek se ukázalo být velmi užitečné pro mě. Podíval jsem se docela intenzivně informace, jako je tato. Díky za udržování takového vysoce informativní webové stránky.

105 zuzaha zuzaha | E-mail | 18. dubna 2013 v 16:06 | Reagovat

ahoj všem, chtěla jsem poprosit zda někdo navštívil rezidenci AL PARCO, chystáme se tam s manželem a dětmi 2,5 roku na naši první dovolenou v červnu hned od 1.6. tak zda my někdo může napsat jaké počasí tam v červnu je a zda byl v bibione spokojený.díky moc zuzana

106 richard richard | E-mail | 13. srpna 2013 v 9:39 | Reagovat

ahoj bibimani:-) jede někdo poslední týden v srpnu? tedy od 24.8.2013?, resp. uz 23.8.? kdyžtak pisnete, můžeme v tandemu....

107 mpik mpik | 13. srpna 2013 v 17:52 | Reagovat

Letos už mám zaplacený poslední týden (jedeme 4 rodiny) a mám cukání prodloužit o ten týden před...

108 richard richard | E-mail | 4. září 2013 v 8:42 | Reagovat

ahoj. tak letos mám bibi za sebou. cesta naprosto v pohode, bez jediné Stauzone...byl jsem tedy na míste už v 8.00 hod rano, tudíž jsem se tomu vyhnul asi včas. jinak ohledně BRA...byli jsme jediní Češi v apartmanech. na recepci byl mladík, co mluvil plynne česky. neptal jsem se, ale dle reakci "majitelky" to vypada, ze už nikoho než Němce ubytovavat nechce. 90 procent klientely byli nemci. zbytek Italové a jen my. dělala při příjezdu problémy s časem ubytováni jen nám. ze pry není ještě uklizeno a musíme čekat do 16.00 hod dle pokynu na voucheru. všichni ostatní už byli dávno nastehovani. na takové jednání si zvykat nechci a nebudu, proto příští rok asi hledám něco jiného. tady je opravdu v BRA cítit, ze Češi nejsou zváni. asi naše eura jsou horší než německy:-( jinak postačí bylo v posledním srpnovém tydnu vlaznejsi, dvakrát v noci bouřky, jednou déšť rano a jednou večer. teploty kolem 26-30, koupání bylo v pohode. moře mělo 24, tedy chladnější. kdyby jste někdo mel nejaký navrh na super apartmany v bibi, které jsou i s bazénem pro děti, dejte zde odkazy...rad se podívám a určitě i ostatní. ještě toto zkopiruji na vedlejší blog...a dejte kdyžtak nazory k letošnímu bibione. a jestli jste někdo byl také v BRA, napište pocity...děkuji

109 richard richard | 4. září 2013 v 12:54 | Reagovat

tak to jsme se možna někde nevědomky potkali:-) [107]:

110 mpik mpik | 4. září 2013 v 22:38 | Reagovat

Zlepšila se cesta z Prahy díky obchvatu Tábora. Jak vypadal ta reakce majitelky, že stojí jen o Němce? Nám to sama před lety řekla ta pizda. Od té doby Girasoli, Olimpia, Michelangelo, Lido del Sole - jiná villagia s bazény. Objednávám napřímo u místních agentur (Europa, AZ Group, MC, ...). V předposlední srpnový týden krásné počasí, žádní Češi (nejvyšší ceny). Počasí v posledním týdnu jak píše richard. Ale každý den na koupání.

111 richard richard | E-mail | 5. září 2013 v 23:13 | Reagovat

ahoj. no reakce jednoducha...jak slyšela češtinu při vyplňování dat na voucheru, tak zacala italsky na toho "Čecha" něco mluvit...už italsky něco pochytim, tak jsem slyšel, ze "nejdrive ve 4"...no a potom, kolem 15.00 jsem šel znovu na recepci, a bylo mi řečeno, ze až za 20 minut nejdrive, ze si ale mohu zaparkovat u apartmánu. tak se tam postavíme a přišli uklizecky. v závěsu ta blond bába. no a jim zase před nami říkala znovu " ve 4, dříve ne"...a uklizecky odešli a zatkli přesně v 16.00 h. pak jsem šel na recepci a tam se mladej mrknul na hodinky a dal mi klíče...no a celou dobu pobytu ta čůza ani jednou ne odpověděla na pozdrav...ale byl zase super ten údržbář bazénu a ten chlapek z brýlemi ("plavčík")..ten uměl trosku česky a pry je původem z Nymburka...celkem jsme v rámci moznosti pokecali...ale stejně asi budu hledat na 2014 něco jiného.... [110]:

112 richard richard | E-mail | 5. září 2013 v 23:17 | Reagovat

no, minuly rok bylo ještě dost cechů, teď jen ja...výstupů už bylo v minulosti víc...se mnou ne, ale s jinými Čechy jsem jich zažil dost...od té doby, co to převzala, je to rok od roku horší...

113 Richard Richard | E-mail | 11. dubna 2014 v 13:16 | Reagovat

tak jsem se nechal od manželky zase ukecat a poslední týden v srpnu opět BRA. za tu dobu co tam jezdíme, je letos nejvyšší cena, 705€ za týden :-( ale dceři se tam moc líbí, takže co naděláme .

114 Lukas Lukas | E-mail | 9. června 2015 v 16:43 | Reagovat

[17]:Ahojky,muzu se zeptat,pracujes jeste v bibione? Ja tam prave ted nekde schanim praci,tak jestli by jsi mi mohla nejak poradit? Dekuju Ti moc. Lukas :)

115 fusfeld fusfeld | Web | 8. září 2016 v 6:58 | Reagovat

gbs půjčka recenze O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama