Jak bylo v roce 2006?

2. ledna 2007 v 16:06 | Márty |  Z mého života
Je 2. ledna 2007. Rok Jamese Bonda (007), rok končící na šťastnou sedmičku. Co mě ale potkalo v tom uplynulém?
Rok 2006 byl bohatý na velké změny v mém osobním životě. A nebyly to změny ledasjaké. Také zážitků bylo dost a nevyhnuly se mi ani věci, které nebyly radostné. Ale popořádku...
Zranění kolena - tento rok začal hodně neslavně. Při souboji o míč v utkání sálového fotbalu mi "vypadlo" koleno. Došlo i k poškození vazů a následovalo 3-týdenní peklo s ortézou na noze. Rázem bylo po plánovaném víkendu na snowboardech, skončilo pro mě lyžování a i jarní fotbalová sezóna. A při podzimním fotbalovém comebacku jsem znatelně cítil velký výpadek.
Lázně Piešťany - výhodný Velikonoční balíček bylo škoda nevyužít. Vzali jsme auto a vyrazili do Piešťan, kde nás čekalo ubytování v hotelu s jídlem, 8 léčebných procedur (mj. bahno, masáže), golf a další zábava. Super prodloužený víkend!
Svatba Pjera a Katky - tak došlo i na dalšího kamaráda. Na hradě Křivoklát to 3. června stvrdil podpisem a pak jsme to pořádně v pizzérii Maják zapili.
Víkend s golfem v Mariánských lázních - na víkend 16.-18. června jsme si s novomanželi Grýgeovými vyrazili do Mariánských lázní. Tady jsme si zahráli tenis, golf, prošli se po městě a okolí, ochutnali minerální prameny. V restauraci jsme společně sledovali marnou snahu našich fatbalistů na MS proti týmu Ghany.
Natálka - 28. srpna jsem dostal esemeskou zprávu o tom, že jsem se stal strejdou. Natálka vážila 3.4 kg a měřila 52 cm. Nyní už je o pořádný kus větší a má se zdárně k světu.
Potápění ve sladké vodě - v září jsem si poprvé vyzkoušel i potápění ve sladké vodě. Bylo to v lomu speciálně určeném pro potápěče a jejich výcvik v Německu, nepříliš daleko od českých hranic. Poprvé jsem zažil, co je to panika pod vodou. To když mi sklouzl opasek se závažím na kolena a já dostal strach že spadne úplně a já vyletím k hladině. Voda byla relativně studená a viditelnost horší - srovnání s mořem v Thajsku.
Stěhování - krátce před dosažením věku 32 let jsem konečně opustil rodný dům a vydal se do světa. Do podnájmu se svou láskou Danou. To by člověk nevěřil, kolik práce je v domácnosti třeba neustále dělat! Ale nové bydlení je super a jsem tam spokojený.
Svatba - 22.září jsem se oženil. Netřeba asi dodávat, že mou manželkou se stala Dana Melková. Na radnici v Praze 13 jsme si krátce po poledni řekli své ANO a vydali se s rodinou a svědky na oběd do restaurace Svatý Prokop. Po výborném obědě jsme se přesunuli do restaurace U Šimáčků, kde pokračovala zábava za živé hudby s širokým okruhem přátel.
Dominikánská republika - svatební cesta by měla být "extra" a tak jsme se zase pustili do exotického cestování. Karibik je opačným směrem nežli Asie a tak byl vybrán. Na internetu jsme našli lastminute zájezd z Německa a ten jsme u Rudolf Reisen zarezervovali a zaplatili. Za 14 dní letecky, s all inclusive v resortu s 4**** jsme dohromady zaplatili cca 2100 euro. Bylo to naprosto úžasné!!!
Jízda na koni - v Dominikánské republice jsem poprvé jezdil na koni. Frajersky jsem si rovnou zaplatil dvě hodiny ježdění po pláži a hurá na koně. Dodnes nechápu jak na něčem tak nepohodlném může někdo jezdit rád a ještě k tomu déle a častěji. Už nikdy. Odřená stehna a omlácený zadek od podivného poskakování jsou dostatečným důvodem, proč nechat jízdu na koních všem Vinetůům.
Jízda na čtyřkolkách - druhý výlet v Karibiku byl na motorových čtyřkolkách. Stačilo pár minut a pochopil jsem ovládání mašiny, po pár hodinách jsem skoro nechtěl dolů. Terénní nerovnosti člověk skoro necítí a jezdí to skvěle. Musím to někdy zkusit zas!
Předvánoční Vídeň - říká se, že předvánoční atmosféra ve Vídni patří k té nejhezčí v Evropě a tak jsme se přihlásili na dvoudenní podnikový zájezd. Užili jsme si památek, svářáku, punče i bratwurstů. Nádherná byla i vídeňská ZOO.
Scrabble - jeden z nejlepších dárků co jsme dostali. Mozkové závity je třeba pravidelně trénovat, aby nezlenivěli a tato hra to dělá příjemným způsobem. A tak vymíšlím a skládám slova, která kolikrát ani neexistují...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama