Leo o snowbordovém víkendu v Liberci

5. února 2006 v 14:10 | Márty |  Relaxakce
Zde předkládám Leův článek o druhém víkendu na snowboardech v Liberci, kterého se zúčastnil Dejv, Denis a samozřejmě Leo. Mou účast zhatilo natržení vazu v pravém koleni...
Nyní už zmíněný článek:
Dlouho dopředu avizovaná akce se v pátek nakonec stala skutečností. Jako první vyrazil se Student Agency Leo autobusem v 10h ráno. Jako jediný si také zajistil dopředu výbavu. Prkno si půjčil v ZPM sportu neboť nechtěl nic ponechat náhodě…
Po příjezdu jsem se vydal směr penzion AAA. Zde se odehrála oproti loňskému roku změna, neboť pan správce již nesprávcuje a byl "upgradován" na celkem milou a pěknou slečnu. Byl nám sice přidělen pokoj dole, ale nakonec jsme tam moc času netrávili, takže to bylo celkem jedno…
Převlíkl jsem se a vyrazil směr Ještěd. Zde byla také malá změna. Tramvaj jezdí nyní až nahoru k dolní stanici vleku (kotva). Zakoupil jsem si tedy jízdu nahoru a tří další na sedačkovou lanovku - jako že k ní sjedu. Ještě jsem si prostudoval mapu sjezdovek, abych "nehodil kufr" a nemusel šlapat pěšky… Pustil jsem se tedy dolů jakýmsi lesním výsekem, kde se mi několikrát podařilo zastavit před úsekem vedoucím do kopce, takže jsem se musel zout a jít kousek pěšky. Konečně jsem se dostal na slalomový svah. Obtížnost vyšší průměr - červená sjezdovka. Docela jsem se zalekl. Hlavně proto, že se tam pohybovalo dost lyžařů se startovními čisly a v helmách a byla tam slalomová dráha. Trošku by mi tam ty tyče mohly vadit... Naštěstí to asi za 10 minut posbírali. Ale raději jsem ten brutální úvod kousek sešel. Potom jsem si ale řekl, že vlastně můžu jezdit traverzem ze strany na stranu, takže to nebude tak prudký a tak jsem také udělal. Kupodivu mi to docela šlo, řekl bych lépe než když jedu pomalu. Dobře naladěn jsem se tedy vydal na sedačkovou lanovku. Myslel jsem si, že budu mít prkno v ruce, ale jak jsem vypozoroval, všichni jezdili s prknem nazutým na přední nohu. Udělal jsem to také a šlo to docela dobře. Nahoře jsem si vybral jinou červenou a také to bylo bez problémů. Potom jsem jel nahoru s nějakým Němcem, který vyskočil až na poslední chvíli a já už seskakoval asi z metru před kolem, co točí sedačku dolů. Pár parakotoulů a jel jsem dolů. Připadalo mi, že už mi to jde samo a tak jsem dost často padal. Nakonec jsem dal ještě jednu jízdu, při které mi v zavěru došly síly a v plné rychlosti jsem prkno zařízl tak razantně, že jsem byl katapultován na záda a dal jsem si takovou ránu do hlavy, až jsem si ji docela odřel. Chvilku jsem si orazil a protože to stejně byla poslední jízda, jel jsem na barák.
Měl jsem dost času do příjezdu Dawa a Denise a tak jsem zajel do Hypernovy. Poté jsme s Dawem počkali v Doner kebabu na Denise. Proběhl kebab a jelo se na barák. Dawe se dožadoval Hutě (pozn. vyhlášená liberecká discotéka), ale já a Deniz jsme se dožadovali spánku a tak jsme nakonec šli jen do místní hospody na sídlišti, kde jsme dali pár pučů a piw a šlo se spát. Ráno jsme všichni vyrazili nahoru, na Ještěd. Deniz s Dawem zapůjčili "ekvipment". Dejvovi se pořád něco nezdálo (malé prkno, špatné úhly vázání, špatná noha vpředu apod.). Nakonec si to vyměnil s Denisem. Nutno říci, že toto bylo Denisovo první seznámeni se SNBordem. Protože ale na cvičném svahu bylo dost plno, zkoušel si to Deniz na svahu dolů, nahoru poté chodil pěšky. Já s Dawem jsme se vydali na sedačku. Zakoupili jsme každý dvě jízdy a vyjeli nahoru. Nejprve Dawe překvapil, protože si prkno nazul na zadní nohu, ale nakonec dal na mou radu. Vyjeli jsme nahoru a vydali se přibližovacím úsekem na červenou sjezdovku (na Ještedu je cca 10 sjezdovek - 1 černá, asi 6 červených, zbytek modré).
Po příjezdu na rozcestí jsem již Dawa neviděl a asi po 10 min čekání jsem sjel dolů k Berlinu na občerstvení. Dawe se nakonec ozval, že někam dojel - neví kam a že dorazí. Za půl hodiny byl tam.
Dawe změnil názor a rozhodl se pokračovat s Denisem na cvičné louce. Jel jsem vyjet zbylé jízdy a poté se přidal k nim. Za odpoledne jsem zpozoroval výrazný pokrok zejména u Denise, který se ze stadia "Ať si to prkno jede kam chce, zkusím se na něm nějak udržet" dostal do stádia "Zkusím jet třeba tam, pak zatočím a pak zase tam".Na zavěr dne se mi podařilo shlédnout neuvěřitelnou Denisovu kreaci - "rotující tornádo" - tělo rotuje, prkno je zařízlé ve sněhu a pak se vymrští a rotuje taky!
Jeli jsme tedy na barák a připravovali se na Babylón. Dorazili jsme asi v půl sedmé a protože sleva na All inclusive začíná až od osmi, já s Denisem jsme se rozhodli jít hned. To se ukázalo jako chyba, protože bazén byl spíše pro děti či páry. Tobogán jsem dal jenom jednou, jelikož jsem stěží udržel hlavu, jak mě bolel krk. Nakonec jsme se sešli v buffetu. Menu bylo nečekané - jelení řízečky, zvěřinové bifteky, bažant na slanině a další jídla. Kupodivu jako minule bylo celkem mrtvo. Kromě nás asi tři páry a to je tak všechno. Potom jsme si poslechli živou cimbálovou muziku a přesunuli se na diskotéku, kde bohužel krom nás nebyl nikdo. Kolem jedné sice dorazilo pár lidí, ale to již nebylo zadarmo a proto jsem se rozhodl jít spát. Deniz s Dawem pokračovali do Hutě. Jak to probíhalo tam nevím, ale Denisovi se tam celkem líbilo, Dawovi moc ne… Z Huti šli do penziónu pěšky, takže dorazili až k ránu.
Neděli jsme věnovali turistice, protože jsme vyklidil pokoj a nechtělo se nám pak nějde převlíkat a podobně. Vyjeli jsme kabinkovou lanovkou nahoru a sešli dolů. Počasí po celý víkend bylo vynikající - svítilo sluníčko. Cestou jsme objevili dvě sjezdovky ideální pro nás, bohužel vedou na druhou stranu Ještědu do Světlé pod Ještědem. Spojeni odtud není asi nic moc, je to spíš na auto. No a nakonec jsme šli na oběd (či večeři), vyzvedli si věci z Babylónu z úschovny a autobusem dojeli domů.
Tak asi tak.
Několik rad a tipů pro příště.
All inclusive se nevyplatí - je lepší pouze buffet za 150Kč a poté se vydat třeba do Hutě.
U vleků jsou půjčovny vybavení na SNB, ale jsou 2-3x dražší než v Praze (zato nepožadují zalohu a nemusíš se s tím tahat). Cena cca 300Kč / den.
Úschovna v Babylónu je za 2 Kč / den a je to blízko všude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama