Jak bylo v roce 2005?

2. ledna 2006 v 19:12 | Márty |  Z mého života
Je 1. ledna 2006. Před námi je nový rok. Jaký asi bude? Ale jaký vlastně byl ten právě skončený?
Rok 2005 přinesl v mém osobním životě mnoho nových poznatků, zkušeností a zážitků. Začnu ale postupně.
1. fotbalový turnaj v zahraničí - se spoluhráči z Hanspaulky (jako gólman jel Slávek) jsme na začátku března vyrazili na halový fotbalový turnaj v německém Norimberku, kde jsme obsadili třetí místo z deseti účastníků. Velkým zážitkem byla i návštěva bundesligového utkání Norimberk vs. Dortmund. Za Borusii hrál Rosický, v dresu domácích nejlepší střelec soutěže Mintál. Oba se také zapsali do střeleckých listin
Snowboard - na konci března jsem já, Ivo a Dejv vyrazili do Liberce sbírat první zkušenosti na snowboardovém prkně. Všichni tři jsme dlouholetí lyžaři, ale toto bylo něco nového. Hned první cesta vedla lanovkou na vrchol Ještědu. Sjezd dolů byl přerušen nespočetným množstvím pádů. Pak jsme zůstali již jen na cvičné louce. V neděli jsem byl již schopen vyjet bez pádu na vleku (Poma) a rovněž bez pádu sjet menší kopec.
Prčice - 21.května jsme se vydali na tradiční pochod Praha - Prčice, tentokrát šlo o jubilejní 40. ročník. Jako vždy jsme vyrazili z Votic na trasu dlouhou 25 km. Byla to má již šestá účast (1989, 1990, 1998, 1999, 2000 a 2005) a v cíli na každého čekala kovová botička.
Fotoaparát - 3.června jsem si splnil velký sen, po dlouhém šetření jsem si koupil vysněný Canon 20D. Je to profesionální digitální zrcadlovka a je jen na mě, jak dokážu zužitkovat vše co umí.
Svatba - 10. června přišla první velká rodinná událost a to svatba mého bratra s Klárou Šťastnou. Obřad se konal na hradě Lemberk, slavnostní oběd byl ve Šluknově a svatební hostina pak na chalupě v Rumburku.
Slovinsko - první červencové dny jsem vzal svou přítelkyni Danu na adrenalinový zájezd s CK Alvarez do Slovinska. Náplní zájezdu byl rafting na krásné krasové řece Soča, vysokohorská turistika v NP Triglav (konkrétně výstup na Prisojnikovo okno) a rafting na rakouské Salze.
Máma v USA - v srpnu si máma vyrazila na několikadenní výlet do USA za svou kamarádkou. Většinu dní trávila ve Washingtonu, ale navštívila i New York či Niagarské vodopády.
Rodeo v Troji - již podruhé jsem se zúčastnil jako divák soutěže ve vodním rodeu na umělém kanálu v Troji. Akce proběhla v polovině srpna. Sportovní prožitek byl umocněn následným koncertem kapely United Flavour. Tuto kapelu jsem zde slyšel poprvé, ale hned si získala mé sympatie.
Redakční sraz - na konci prázdnin jsem nevynechal sraz sportovních (převážně hokejových) redaktorů z celé ČR patřících pod křídla společnosti Esports. Víkend v Častoboři měl ráz pracovně - zábavní a byl super! A byl to můj druhý sraz...
Bibione - týden na pobřeží Adriaticu ve slunné Itálii stál letos za to! Až na tradičně slabší moře (zakalené pískem) bylo vše super. Krásné ubytování, nízké ceny, dobré jídlo, výlet do nočních Benátek, návštěva aquaparku v Lignanu, grilování, bazény a spousta zábavy. Jeli jsme autem čtyři: já, Dana a kamarád Michal s přítelkyní Lenkou.
Vinobraní - ke konci září patří víno. Bujaré vinobraní v Mělníku bylo první. Spousta jídla, živé hudby a hlavně burčáku!!! O týden později jsme na kole okusili i vinobraní Karlštejnské. Ostatně jako každý rok :-)
Výlov rybníku - poprvé v životě jsem byl u výlovu rybníku. Bylo to na jihu Čech u města Protivín na přelomu října a listopadu. Stáli jsme na hrázi rybníka ještě před rozbřeskem a pozorovali přípravy a samotný výlov. Odjížděli jsme kolem 11 hodiny dopoledne se dvěma kapry v tašce. Tou dobou už bylo na hrázi plno, hrála muzika a hodovalo se...
Thajsko - nejvzdálenější a nejexotičtější cesta mého dosavadného života. S přítelkyní Danou jsme na tři týdny odletěli do Thajska. Zde jsem cestovali a užívali všeho možného! Navštívili jsme tyto destinace: Bangkok - Kanchanaburi - Chiang Mai - Phuket - Ko Phi Phi - Ko Lanta.
Zasnoubení - v Thajsku jsme se já a Dana v den jejích narozenin zasnoubili.
Potápění - v Thajsku na ostrově Phi Phi jsem úspěšně absolvoval třídenní kurz OWD (open water diver), absolvoval 4 ponory do hloubky max 18 metrů a získal mezinárodní potápěčské osvědčení PADI.
Práce - od prosince došlo ke změně mé pracovní náplně v bance. Skončil jsem s prací na přepážce a přešel jsem na pozici interního lektora. Až do konce roku jsem měl na programu vlastní školení, abych získal potřebné schopnosti pro novou práci.
Potomek - na Štědrý den oznámil můj bratr, že v rodině očekávají přírůstek! Určitě tak potěšil mé rodiče, kteří se již na vnoučata těší!
Playstation - hrají si i dospělí a není na tom nic špatného. Nechal jsem si od Ježíška nadělit herní konzoli Playstation 2, po které jsem toužil již několik let. PC mám raději jen k práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama