Thajsko T-8 až T-5

14. listopadu 2005 v 23:00 | Márty |  Zápisky z cest
T-8 (pátek 11.11.)
Když jsem před několika měsíci kupoval letenky, přišla mi doba odletu neskutečně vzdálená. Nyní zbývá posledních osm dní a i ty utečou jako nic.
Včerejší "bojový úkol" jsem splnil - jednorázový fotoaparát pod vodu je už doma! Zbylé drobnosti plánuji nakoupit o víkendu. Během něj bych rád upravil itinerář cesty po Thajsku do konečného výsledku (konečné není nikdy nic, určitě během cesty dojde ke změnám).
A co bych rád v Thajsku viděl, zažil a zkusil? Thajsko je vyhlášené svou gastronomií. Neobvyklé chutě, pálivá jídla a nízké ceny zaručují již předem mou spokojenost. Dalším velkým lákadlem je příroda. Sloni, opice, vodopády, pláže, ostrovy. Třetím lákadlem jsou sporty. Stěžejním bude potápění a šnorchlování, které bych rád doplnil výlety na mořském kajaku. Rádi bychom viděli utkání v thajském boxu, krokodýlí farmu, vyhlášenou erotickou show, plovoucí trhy v Bangkoku, domorodé kmeny na severu země. Také si prohlédeneme 2-3 známější chrámy, či zlaté sochy Budhy. Opravdu je toho dost a dost a nebude snadné vše stihnout.
T-7 (sobota 12.11.)
Přesně za týden odlétáme! Dopoledne jsem trávil u sálového fotbalu, odpoledne jsem vyrazli do nákupního centra Metropole. Chtěl jsem si koupit boty a kalhoty, ale sehnat kalhoty na mou postavu se ukázalo jako neřešitelný problém. Ze čtyř možných kombinací úzké/široké - krátké/dlouhé nebyla k mání nikde jen ta jediná - dlouhé a široké! A co jsem jich vyzkoušel!!! Alespoň jsem u Bati koupil boty.
T-6 (neděle 13.11.)
V Makru jsem sehnal kalhoty! Samou radostí jsem si ještě přikoupil thermo triko s dlouhým rukávem (to v Thajsku užiju při treku na severu). Koupil jsem i dvojbalení repelentu Off! Pustili jsme si na videu nahraný fim Pláž s Di Capriem. Celý film se točil v Thajsku, převážně na ostrově Phi Phi na pláži Maya, kam se určitě chystáme také. Děj je příšerný, ale pro nás zcela nepodstatný. Hltáme záběry nádherných pláží. Za týden (v neděli) dávají v TV slavný film Most přes řeku Kwai. Tou dobou už budeme od tohoto mostu jen pár kilometrů.....
T-5 (pondělí)
Poslední "dlouhé pondělí" v mé dosavadní práci. Již máme zajištěnu i desinfekci na cestu (Finlandia a Božkov). Myslím, že už nám nic nechybí. Teď to jen zabalit. Už teď mám z balení hrůzu. U sklenky portského přemýšlím, jestli jsem doopravdy nezapomněl na nic. To už jsou asi první příznaky cestovní horečky. Jdu to raději zaspat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama